Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

 

Vėstant orams: paruoškite šunį žiemai

Parengta pagal www.bone.lt
 
Žiema Jūsų augintinį gali paveikti dvejopai – suteikti ypatingų linksmybių arba sukelti stresą. Daugelis šunų labai mėgsta šaltuką ir ypač žaisti, lakstyti sniege. Tačiau netgi toms šunų veislėms, kurios prisitaikę prie šalto klimato reikalingas šioks toks pasirengimas žiemai, o štai prie šalto klimato neprisitaikiusiems šuneliams gali reikėti išties daug priežiūros.

Sibiro haskis yra kur kas labiau prisitaikęs prie šalto oro, nei, pavyzdžiui, čihuahua. Trumpaplaukiai, šiurkščiaplaukiai, pokailio neturintys šunys neišlaikys kūne šilumos taip kaip šunys su tankiu poplaukiu. Taip pat turėkite omenyje ir savo šuns amžių. Labai jauni šuniukai ir vyresni šunys sunkiau kontroliuoja kūno šilumą. Net jei šuns veislė yra tinkama šaltam orui, amžius gali nemažai lemti.

Plačiau...

 

Šuns priežiūra žiemą (I)

www.kinologija.lt

    Atvėsus orams, gyvūnams ir jų šeimininkams reikia būti atsargesniems. Šaligatviai slidūs, pro visus kampus košia nemalonus vėjas, todėl mūsų augintiniai gali peršalti, pasitempti raumenis, išsinarinti koją bei patirti kitokių traumų. Ir dar tie permainingi orai. Jeigu vakare su šunimi slidinėjai ant tvirto leduko, rytui išaušus, žiūri, atodrėkis. Kaip elgtis, kad mūsų keturkojai bičiuliai saugiai peržiemotų, o mes galėtume su jais džiaugtis žiemos malonumais?

Plačiau...

 

Šuns priežiūra žiemą (II)

Smarkiai ašalus orams, labiau pasirūpinkite augintiniais.

1. Grūdinkite šunis palengva. Iš pradžių pabūkite 10-15 min., vėliau šį laiką ilginkite. Išvedę į lauką, ne stoviniuokite, o energingai judėkite.

2. Trumpaplaukius, vyresnius, lepesnius, laktuojančias kales aprenkite – labiausiai saugokite šuns papilvę ir krūtinės ląstą.

Plačiau...

 

Šuns priežiūra šaltuoju metų laiku

 

Šaltuoju metų laiku šunų šeimininkams iškyla papildomų augintinių priežiūros rūpesčių - išsitepa purvu kailis, šąla letenėlės ir pan. Pateikiame keletą gydytojos veterinarės Marijos Utliakovos patarimų.

Ar pakanka lipniu purvu išsitepusią augintinio papilvę tik nuvalyti skudurėliu?

Plačiau...

 

Ar tavo augintins pasiruošęs žiemos sezonui?

   Kai oras už lango nedžiugina, šie patarimai gali padėti tavo mylymam augintiniui išlikti saugiu ir nesušalti. Jei augini šunį, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia kieme arba kačiuką, kuriam nėra nieko maloniau nei šildytis saulutėje, žiema gali būti nelauktas svečias. Žinoma, gyvūnai ne žmonės, jų kūną dengia kailis, tačiau daugelis naminių gyvūnų tiesiog nėra pratę prie šalto žiemos oro, rašoma portale „WebMD“. Taigi, kaip apsaugoti savo keturkojį draugą nuo žiemos speigo?

Plačiau...