Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

 

Šuns letenų priežiūra

Zita Kurmytė
Svetlanos Valujevos nuotr.

www.bone.lt


    Rudens purvas, žiemą ant šaligatvių barstoma druska kenkia šunų letenoms – tarpupirščiai iššunta, parausta, pradeda skeldėt pagalvėlių oda, kenčia ir nagai. Šaltuoju metų laiku gyvūnai dažniau serga ir sąnarių ligomis.

Plačiau...

 

Nagų priežiūra

www.purina.lt

    Daugeliui šunų nagus reikia karpyti labai retai, o kartais ir visai nereikia. Vaikštant kietais paviršiais, tokiais, kaip šaligatvis, nagai natūraliai nudyla. Tačiau nenukarpyti nagai gali lūžinėti, kraujuoti ar net įaugti į letenas ir taip sukelti gyvūnui didelį nepatogumą. Jei šuniui vaikštant girdite nagų ciksėjimą, tai yra pagrindinis ženklas, kad reikia juos pakirpti. Kai išmoksite tai daryti, šuniui nagus taps karpyti taip pat lengva kaip ir savo.

Plačiau...

 

Nagų kirpimas

Informacija paruošta pagal D. Delninckaitę

   

   Nagus šunims reikia kirpti būtinai, nes patys jie nenudils. Juos reikia kirpti su specialiomis žirklėmis kas 2-4 savaites. Negalima kirpti viso nago! Reikia kirpti tik truputį!  Jei šuo priešinasi, cypia - tai tik iš baimės.

Plačiau...