Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

 

Pagrindinės šunų ligos

www.mypets.lt    

Nesvarbu, ar šuo yra jūsų darbo kompanionas, šunų parodų nugalėtojas, medžiotojas ar tiesiog geras draugas, geriausias ir rūpestingiausias dalykas, kurį galite dėl jo padaryti, tai suteikti tinkamą sveikatos priežiūrą. Žinios apie pagrindines šunų ligas ir tinkamas prevencijos, bei gydymo, priemones gali padėti jums suteikti tą priežiūrą.

 

Plačiau...

 

Šunų vėmimo priežastys ir gydymas    

www.gyvunai.sveikas.lt

Jei manote, kad šunys dažnai vemia, jūs teisūs. Taip yra todėl, kad šie naminiai gyvūnai turi gerai išvystytą smegenyse esantį vėmimo centrą, kas leidžia jiems išsivemti kur kas lengviau, nei kitiems gyvūnams. Taip šuns organizmas sukurtas todėl, kad jie iš prigimties mėgsta raustis šiukšlėse, kartais netgi suvalgo kokią dvėselėną. Šunys turi pirma suvalgyti, kad įsitikintų ar tai valgoma. Jei pasirodo, kad suėstas produktas nevalgomas, jie paprasčiausiai išvemia netinkamą ėdalą. Tačiau vėmimas gali būti ir ligos priežastis. Sužinokite faktus apie šunų vėmimą.

Plačiau...

 

Šunų ligos

www.labradorupasaulis.weebly.com

Parazitiniai mesėdžių susirgimai
Toksokarozė ir toksoaskaridozė – sukelia apvaliosios kirmėlės (nematodai). Toxocara canis, T. mystax, ir Toxascaris leonina, parazituojančios šunų ir kačių plonosiose žarnose. Toksokarų patelės išskiria kiaušinėlius plonosiose žarnose. Jie su suaugusių šunų išmatomis patenka išorėn.Esant palankiai aplinkos temperatūrai ir drėgmei per 1-2 savaites kiaušiniuose susiformuoja lervos. Tokie kiaušiniai yra invaziniai ir, kai juos praryja mėsėdžiai, iš kiaušinių išėjusios lervos prasiskverbia į žarnų kraujo kapiliarus, po to su krauju patenka į plaučius. Iš čia jos bronchais ir trachėja atkeliauja į burną ir praryjamos į skrandį, čia lytiškai subręsta ir pradeda daugintis. Toksokaroze užsikrečia mėsėdžiai iki 6 mėnesių amžiaus. Dažniausiai užkrečiami dar negimę šuniukai, nes lervos kraujagyslėmis prasiskverbia pro placentą ir tada šuniukai gimsta su toksokarų lervomis plaučiuose. Atvesti jaunikliai užsikrečia žįzdami motinos pieną ar ėsdami invaziniais kiaušinėliais užterštą pašarą.

Plačiau...

 

Dažniausios šunų bakterinės ligos    

 

www.gyvunai.sveikas.lt


SALMONELIOZĖ

Kai kurios salmonela rūšies bakterijos gali sukelti staigų infekcinį viduriavimą. Salmonela išlieka gyvybinga daugelį mėnesių ar metų dirvoje ir trąšose. Šunys šių bakterijų gali gauti suėdę žalio ar komerciškai gaminto apkrėsto maisto, o taip pat suvalgę kito gyvūno išmatų ar uostydami bei laižydami paviršius, kur galėjo būti salmonelioze užsikrėtęs šuo. Ši bakterinė infekcija gresia šunims, valgantiems tik žalią maistą.

Plačiau...

 

Kaip nustatyti, kad šuo negaluoja?

www.plutas.lt

Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Yra bendrų simptomų, pagal kuriuos galima atskirti sergančius gyvūnus nuo sveikų. Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Tai - sutrikimų poveikio rezultatas, kurį sukelia ligos. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.


Kaip keičiasi šuns elgesys?

Dažnai sergantis šuo tampa liūdnas ir mieguistas, mažiau juda, siekia rasti ramią vietą pasislėpti, jį sunkiai prisišauksi. Taip pat dažnas ir atvirkštinis elgesys: gyvūnas įsiaudrinęs ar net agresyvus, inkščia, neranda sau vietos judėdamas po butą. Kartais sergantys šunys praranda koordinaciją, tampa nerangūs, sutrinka apetitas, pasireiškia mieguistumas arba nemiga. Gyvūnas greitai pavargsta? Tai taip pat gali būti ženklas apie ligą.

Plačiau...

 

Apie širdies ligas ir jų diagnostiką

Veterinarijos gydytojas kardiologas Orestas Vovk

Kas yra širdies nepakankamumas?

Gyvūnai, kaip ir žmonės, serga įvairiomis širdies ligomis.
Dabar šios ligos diagnozuojamos vis dažniau ir tiksliau ir taip yra ne dėl to, kad anskčiau šių ligų nebuvo. Tiesiog dabar gyvūnai gyvena ilgiau, veterinarijoje naudojami vis tobulesni diagnostiniai prietaisai, o mes turime galimybę diagnozuoti ligas, kurias anksčiau galėjome tik įtarti.

Plačiau...

 

Šunų sąnarių uždegimas ir jo prevencija


Mūsų ištikimieji draugai šunys taip pat kaip ir mes kenčia nuo blogo oro. Pats šaltis nėra blogai, bet, sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (osteoartritu), blogu oru skausmas stiprėja. Dėl to mūsų keturkojui draugui gali būti sunku mėgautis rudens audromis, stingdančiu žiemos šalčiu bei sniegu ir pavasario darganomis… Kokie sąnarių uždegimo simptomai ir kaip jo išvengti sužinosite šiame straipsnyje.

Plačiau...

 

Šunų odos infekcijos

www.gyvunai.sveikas.lt
Nuolat klausytis kaip šuo kasosi ar laižo savo kailį gali būti lygiai toks pat erzinantis dalykas, kaip ir klausytis per mokyklinę lentą brėžiamų nagų ar kreidos. Tačiau neskubėkite kaltinti savo mylimo augintinio dėl blogų įpročių – galbūt odos negalavimai yra to priežastis. Galimi veiksniai varijuoja nuo parazitų atakos iki odos alergijų bei giliau slypinčių sveikatos sutrikimų.

Plačiau...

 

Šunų augliai

www.gyvunai.sveikas.lt
Natūralu, kad išgirdę žodį „auglys“, iš karto mintyse pagalvojame „vėžys“. Prisiklausę gąsdinančios statistikos, kad vienas iš keturių žmonių mirs nuo vėžio, mes tapome šios ligos besibaiminančia visuomene ir visi kartais su baime pamąstome, kad mes patys arba tie, kuriuos mylime, gali tapti šios, dažnai nepagydomos ligos aukomis.

Plačiau...