Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

Gyvunu kirpykla

 

Šuns kailio priežiūra (I)

www.bone.lt    

Pagal kailio priežiūrą skiriamos keturios šunų grupės: kerpami arba triminguojami (terjerai, šnauceriai, pudeliai), ilgaplaukiai su gausia pavilne (niūfaundlendai, koliai, pekinai), trumpaplaukiai (dobermanai, bokseriai, basetai) ir plikieji (bekailiai) šunys. Bekailių (meksikiečių plikųjų arba kinų kuoduotųjų) šeimininkams nereikia rūpintis augintinių plaukais, tačiau šių šunų oda reikalauja atidesnės priežiūros.

Vis dar gaji nuomonė, kad šunį galima maudyti kartą per metus. Keistas patarimas, nes nepratęs prie maudynių gyvūnas ir po to vienintelio karto gali peršalti ir susirgti, o pati procedūra jam gali įvaryti baimę.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Šuns kailio priežiūra (II)

www.mypets.lt

    
Kai kurios šuns kailio ypatybės

Šuns kailis yra sudarytas iš dviejų pagrindinių plaukų tipų – šiurkštesnių ir ilgesnių apsauginių plaukų ir trumpų, minkštų – poplaukio. Plaukai auga iš plaukų maišelių, esančių odoje. Į plaukų maišelius atsiveria riebalinių liaukų latakas. Jų sekretas – riebalai – padengia šuns odą ir kailį. Riebalinis sluoksnis apsaugo kailį nuo išdžiūvimo ir per didelės drėgmės. Jis turi ir baktericidinių savybių. Plaukas išauga iki tam tikro ilgio, žūva ir yra išstumiamas iš plauko maišelio jį pakeičiančiu nauju plauku. Šis procesas vyksta be perstojo visame šuns kūne, todėl didžiąją metų dalį sveiko šuns kailis atrodo tolygiai.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Šuns kailio priežiūra (III)

www.zugi.lt
 

Šuns kailio priežiūra turi tapti kiekvieno gyvūnėlio šeimininko neatsiejama kasdieninės bendravimo formos su augintiniu dalimi. Todėl maudynių ir šukavimo procedūros turėtų būti nuolatiniais palydovais nuo tada, kai šuniukas dar mažas. Pirmą kartą šuniuką rekomenduojama maudyti po to, kai praeis 14 dienų nuo jam padaryto paskutinio skiepo, o šukuoti - nuo pat pirmų atsiradimo dienų, Jūsų namuose. Ir tai - sustiprins Jūsų tarpusavio supratimą ir bendravimą.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Šunyčio kailio priežiūra

www.purina.lt

Šukavimas yra skirtas ne vien tam, kad jūsų šuo atrodytų gerai. Reguliarus šukavimas padeda pašalinti negyvus plaukus, palaiko kailio ir odos sveikatą, be to, taip galite patikrinti bendrą šuns sveikatos būklę. Tai taip pat yra labai svarbus kartu praleistas laikas, padedantis įtvirtinti santykius ir stiprinti pasitikėjimą ir supratimą. Egzistuoja septyni moksliniai įrodymai, kad šukavimas mažina stresą ir kraujo spaudimą jums ir šuniui!

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Šunų priežiūra šėrimosi metu   

www.bone.lt
Šunų kailis auga cikliškai. Kiekvienas plauko folikulas iškyvena staigaus augimo fazę, kurią seka lėtesnio augimo fazė ir tuomet poilsio fazė. Poilsio fazės metu plaukas po truputį atsiskyrinėja nuo folikulo ir galiausiai atsiskyręs iškrenta. Kai šuo šeriasi, naujas plaukas išstumia senąjį ir ciklas prasideda iš naujo. Vidutiniškai šuniui užsiauginti kailį trunka 4 mėnesius. Tačiau, pavyzdžiui, Afganų kurtui kailis auga 18 mėnesių.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Kaip kovoti su augintinių šėrimusi

www.dresuraklp.lt
Gyvūno vilna reikalauja dėmesio. Jeigu šeimininkai valyvi, laiku tvarko namus, stebi ir prižiūri augintinio kailiuką, problemų šėrimosi metu nekyla. Vis dėlto reikėtų atskirti dvi sąvokas – sezoninį ir nesezoninį šėrimąsi.....

Kovos būdai su jais skirtingi, todėl ir apžvelgsime juos atskirai. Šunys visiškai keičia kailį vidutiniškai du kartus per metus, katės – atsižvelgiant į laikymo sąlygas. Tai – vadinamasis sezoninis šėrimasis. Taip pat intensyviai, kaip ir sezoninio šėrimosi metu, šunys ir katės meta kailį baigdami maitinti jauniklius. Tai atsitinka praėjus maždaug dviem mėnesiams po jauniklių vedimo.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Ką daryti kai šuniuko kailiukas eina po velnių

 

www.agiesha.blogas.lt
O va būna taip kartais, kad šuniukas išsišėręs, nutriušęs, kailiukas neblizga ir šiaip nekaip atrodo… Tiesa, šunys praktiškai šeriasi du kartus metuose, kai kurie, ypač gyvenantys kambaryje, daugmaž pastoviai, dar pablogėjusi kailio būklė būna susijusi su kalių nėštumais, tad nereikia išsigąsti to plaukų metimo, ypač jei augintinis pirmas, tačiau pasitaiko ir taip, kad, rodos anksčiau ciucis taip aktyviai nemetė „plunksnų“. Būna, kad prasta kailio būklė rodo kokią nors ligą, o gal tik ėdalas netinka. Kiek pati pastebėjau, dažniausiai blogesnę kailio įtakoja prastesnės kokybės ėdalas.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Kaip maudyti šunį?

www.vetvila.lt

Greičiausiai visi žino, kad šunis maudyti būtina. Vieni maudomi rečiau, dažnai tiesiog vasarą upėje, kiti – itin dažnai, vos ne kas savaitę. Kad šuns kailio ir odos būklė būtų puiki, reikia išsirinkti tinkamas maudymo priemones. Be to, svarbu ir pats prausimo procesas, kuris neretai šunims ir jų savininkams sukelia daug problemų. Taigi – kaip tinkamai išmaudyti šunį?

Plačiau...