Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

Gyvunu kirpykla

 

Tėvai, šuo ir vaikas

www.kinologija.lt

Turbūt nėra vaiko, kuris vaikystėje nebendravo su šunimi. Jei nuolat neturėjo, tai bent per vasaros atostogas kaime su juo žaidė. Šunys ir vaikai greit suranda bendrą kalbą. Gal todėl, kad jų pasaulio suvokimas panašus, vaikiškas. Šunys išmoko mūsų vaikus labai svarbaus dalyko – žmoniškumo. Tikriausiai neįmanoma išmokyti užuojautos ar gailesčio, bet vaikas, globojantis keturkojį draugą, savaime įgyja šių bruožų. Jis įgyja gėrio nuostatą, ima gerbti ir vertinti gyvybę. O gyvūnas atsidėkoja meile be jokio išskaičiavimo.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Miesto šuo

www.kinologija.lt

Senovės išminčius sakė: „Aplenk tą miestą, kur negirdėti krykštaujančių vaikų ir lojančių šunų“. Šunys gyvena miestuose nuo tų laikų, kai žmonės ėmė statyti miestus. Šiandienos šunys suteikia betono džiunglėms gyvybės, priartina žmogų prie gamtos. Ir, kaip teigia statistika, suartina žmones.
Šuo yra gamtos padaras, jam nebuvo lengva pritapti prie naujos aplinkos. Bet, kita vertus, nė viena gyvūnų rūšis nepažengė taip toli, kaip šunys. Jie pritapo ankštoje erdvėje ir priprato prie miesto triukšmo.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Ko reikia mažiems šuniukams labiausiai?

www.nasrai.com
Įsigiję kelių mėnesių amžiaus šuniuką, šeimininkai būna kupini vilčių dėl mažylio ateities – jie tiksliai gali įvardinti, kokį norėtų matyti savo šunį po kelių metų  ir kokio tikisi elgesio iš jo šeimoje bei už šeimos ribų. Dažnai šiuos lūkesčius stipriai įtakoja aplinka (TV serialai, filmai, draugų augintiniai) ir ankstesnė šunų auginimo patirtis (objektyvumo dėlei reikia pridurti, kad žmonės linkę idealizuoti savo senus, mylimus ar jau Anapilin iškeliavusius augintinius).

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Dresūra namuose

www.purina.lt

Dresūra turi prasidėti iš karto, kai šunytis atsiranda namuose. Šunyčiai šlapinasi labai dažnai, tad namų dresūros sėkmė priklauso nuo gebėjimo nuspėti jų poreikius – jiems reikia suteikti galimybę nusilengvinti bent kas dvi valandas. Lengva suprasti, kada šuo nori „išeiti“, nes jis atrodo labai neramus, ima vaikščioti ratais ir uostinėti kampuose, ieškodamas tinkamos vietos. Tai ir yra ženklas, kad reikia išvesti šunį į lauką.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Maži šunys: mokome elgesio taisyklių namuose

www.plutas.lt

Maži šunys turi savo privalumų ir trūkumų. Jie yra žavingi, paprastai ilgai gyvena, su jais lengva keliauti. Kita vertus, kartais atrodo, kad juos sunku išmokyti elgesio taisyklių namuose.

Specialistai mano, kad visos problemos, kurias kelia maži šunys, iš tikrųjų yra jų šeimininkų problemos. Žmonės nelaukia iš savo mažų šunų nieko, ko jie tikisi, tarkime iš labradoro ar vokiečių aviganio. Šeimininkai žiūri į savo augintinį kaip į amžiną kūdikį.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

 Pagrindinės šuniukų auklėjimo taisyklės

www.gyvunai.lt

Norint, kad šuniukas išaugtų klusnus ir būtų lengva jį mokyti, visų pirma reikia tapti vadu. Visi šeimos nariai turi būti aukščiau už šunį. Šuo gimsta pasiruošęs užimti bet kurį hierarchijos laiptelį, nuo vado iki paties žemiausio gaujos nario ir kuo puikiausiai jaučiasi būdamas ir ant paties žemiausio laiptelio jei tik ta vieta būna griežtai nustatyta ir nekintama. Vilkų gaujoje būna griežtai nustatytos taisyklės ir visi gaujos nariai jų laikosi, nes nesilaikantys taisyklių yra terorizuojami ir išvaromi iš gaujos. Tai vilkui beveik garantuoja mirtį. Šunys apie 85% kartoja vilkų elgseną, todėl jie prisitaiko prie bet kokių taisyklių, svarbiausia kad jos butu visada tokios pat.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Šunų dresūra: pradedančiojo dresuotojo atmintinė

www.plutas.lt

Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.

Bet kuris šuo (net jei jam daug metų), kurį nusprendėte dresuoti yra pradedantysis.
Laikykitės šių šunų dresūros taisyklių:

  •     Į šuns auklėjimą turi būti įtraukti visi šeimos nariai.
  •     Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.
  •     Šuns dresūra - žaidimas + poilsis + darbas.
  •     Šuniukas turi būti auklėjamas bent 10 minučių per dieną.
  •     Kokias komandas turi mokėti jauni šunys: "Pas mane", "Duok", "Greta", "Sėdėt", "Vaikščiok", "Gulėt", "Vieta", "Balsas", "Negalima (Fu)", "Atnešk (Aport)", "Kliūtis", "Stovėt", "Tyliai".

    Plačiau...