Prašome atkreipti dėmesį, kad straipsnius rengė ne tinklapio www.gyvunukirpykla.lt savininkai ir už straipsniuose pateiktos informacijos tikslumą atsakomybės neprisiima.

Į kitą, Jus dominančią, temą pereisite per meniu arba paspaudę atitinkamą kairėje pusėje esantį paveikslėlį.    

 

 

Šuns akių priežiūra

    Akys – vienas iš pagrindinių jutiminių organų, tad ir menkiausias akių pažeidimas šuniui sukelia didelį diskomfortą. Akių sutrikimai gali būti ūmūs ir lėtiniai. Prie ūmių sutrikimų galima priskirti įvairias traumas: įdūrimus, įdrėskimus, sumušimus, nudeginimus karštais daiktais ar cheminėmis medžiagomis. Tokiais atvejais labai svarbu greitai suteikti pirmąją pagalbą.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Ką reikia žinoti

 

www.sarikas.lt

 

    Sveiko šuns akys turi būti skaidrios, blizgančios ir be išskyrų. Paraudusios šuns akys yra negalavimo, kurį reikia gydyti, požymis. Vienu atveju pakaks ir paprasčiausių lašų į akis, tačiau gali būti, kad šuniui reikia skubios medicininės pagalbos. Dažniausiasiai pasitaikanti šunų akių problema yra konjunktyvitas - gleivinės, esančios vidinėje voko pusėje, uždegimas. Jis sukelia ašarojimą, akių vokų paraudimą, patinimą ir niežėjimą. Šeimininkas turėtų pastebėti savo šuns akių negalavimus ar sužeidimą ir kaip galima greičiau pradėti gydymą, kad akių būklė nepablogėtų.

Plačiau...

Gyvunu kirpykla

 

Akies obuolio iškritimas iš orbitos. Kas tai ir ką daryti?

 

 

Proptozė – akies obuolio išvirtimas iš orbitos.

Nors tai gali atrodyti gana keistai, tačiau akies obuolio išvirtimas iš orbitos yra gana dažna problema, pasitaikanti daugumai šunų veislių, ypatingai tiems šunims, kurių snukiai yra trumpi, o akys išsprogusios (brachicefalinės veislės - Pekinai, Mopsai, Ši cu, Bostono terjerai ir kt.). Šių šunų kaulų struktūros apie akis nėra labia stiprios, akiduobės negilios, o vokų angos labai didelės. Todėl jei patiriamas bent menkiausias spaudimas, akis gali iškristi iš savo įdubos.

Plačiau...